.estp-changedby-essin a{color:#0404B4 !important}

 

 

با افزایش استرسای عصبی و هم اینکه  نبود به کار گیری غذاهای سالم و مخصوصا با استفاده زیاد از فست فود  بیماریایی مختلفی رو به عنوان مهمون به بدنمون دعوت میکنیم ، بیماریای پوستی و گوارشی و …… ، یکی از بیماریای شایع و خطرناک مریضی زخم معده س که در کشور ما بسیار شایعه و بدیش اینه بیشتر جوانان با این مریضی درگیرن ، سایت سلامت می خواد در این مقاله اطلاعاتی رو درباره مریضی زخم معده در اختیار شما بذاره ، با امید به اینکه از مطالعه این مقاله لذت ببرین :

 

مریضی معده

با کم شدن اشتها، کاهش وزن چیزی طبیعیه.

به نقل از : زخم معده، معمولا در دیواره معده یا اول روده کوچیک یا اثنی عشر به وجود میاد. زخم معده می تونه بسیار دردناک باشه؛ به خاطر همین ندیده گرفتن اون ممکن نیس و اگه درمان نشه، زخم دیواره معده رو نابود می کنه و سوراخ بوجود میاره یا به رگای خونی آسیب میرسونه.

در این مطلب به ۱۰ علامت زخم معده اشاره شده.
درد معده: درد مخصوصا بین جناغ سینه و ناف، پس از مصرف غذا به وجود میاد. درد به طور امواج سوزنده میاد و میره.
افزایش سوءهاضمه: زخم معده می تونه سوءهاضمه و درد بر اثر گاز معده بسازه. در این موارد فرد پس از خوردن غذا یا آروغ می زنه یا دچار سکسکه می شه.
حالت تهوع: به دلیل تغییر حجم مایعات، فرد دچار حالت تهوع ناچیز یا شدید می شه. معمولاً در حالت ناشتا، فرد دچار حالت تهوع می شه.

 

زخم معده

سنگینی معده: با ایجاد زخم معده، فرد احساس سنگینی و سیری در معده می کنه. همون حالتی که پس از مصرف زیاد آب احساس می شه.
علایم مشابه آنفلوآنزا: بیشتر بیماران گرفتار به زخم معده، دچار علایم آنفلوآنزا مانند خستگی بیشتر از اندازه، مریضی، تب، حالت تهوع و… می شن.
از دست دادن اشتها: درد شدید و یهویی که مبتلایان چند ساعت پس از هضم غذا دچار اون می شن، باعث می شه از غذا خوردن بترسند و در نتیجه اشتهای خود رو از دست میدن.
گرسنگی بدون دلیل: در این بیماران احساس گرسنگی، چند ساعت پس از صرف یه غذای کامل چیزی طبیعیه.

مریضی معده

کاهش وزن یهویی: با کم شدن اشتها، کاهش وزن چیزی طبیعیه. بالا آوردن تکراری پس از خوردن غذا هم می تونه دلیل دیگه کاهش وزن باشه.
تغییر رنگ مدفوع: رنگ مدفوع ممکنه ظاهری تیره یا کم رنگ با اثری از خون داشته باشه.
استفراغ خونی: به دلیل افزایش اندازه مایعات در روده و معده استفراغ چیزی طبیعیه. در صورت ظاهر شدن خون در استفراغ ممکنه زخم پیشرفته باشه. در این موارد فرد به درمان فوری نیاز پیدا می کنه.

منبع : خراسان

جمع آوری سلامت اکاایران


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *