هفته نامه سلامت: براساس جدیدترین مطالعه ها، عوامل تغذیه ای در بروز نصف سرطانا اثر داره و سالم غذا خوردن به طور زیادی دچار شدن به اونا رو کم می کنه. البته نگهداری وزن در محدوده مناسب هم یکی از اقدامای پیشگیرانه س چون یافته های مطالعه ها نشون دادن اضافه وزن در دراز مدت می تونه احتمال بروز سرطانای پستون، پروستات، کولون و رحم رو زیاد کنه. در ادامه هم 10 عادت غذایی سرطان زا رو براتون برشمرده ایم تا با ترک اونا، احتمال دچار شدن به این بیماریا در شما به کمترین حد ممکن ممکن برسه.

1 – زیاده روی در مصرف گوشت قرمز و چربیای اشباع:

محققان دانشگاه هاروارد به این نتیجه رسیدن، احتمال ابتلای آدمایی که هر روز گوشت قرمز می خورن، به سرطان روده بزرگ 3 برابر بیشتره. در آقایانی هم که چربیای اشباع رو بیشتر از اندازه دریافت می کنن، سرطان پروستات هم بیشتر دیده می شه.

2 – نوشیدن الکل:

مصرف زیاد الکل با دچار شدن به شکلای جور واجور سرطانا در خانوما و آقایون ربط داره. براساس یافته های مطالعه های زیاد، نوشیدن الکل خطر بروز سرطان دهن، کبد، روده بزرگ و مری رو زیاد می کنه.

3 – زیاده روی در مصرف غذاهای شور:

یافته های یه مطالعه که در ژاپن انجام شد، رابطه بین خوردن غذاهای شور و افزایش 15 درصدی احتمال دچار شدن به سرطان رو به اثبات رساند. جالبه بدونین که نمک دریافتی باعث می شه باکتری هلیکوباکتر (عامل بروز سرطان معده) در معده خیلی راحت فعالیت و زمینه بروز سرطان رو در این بخش جفت و جور کنه.

 مرکز ملی سرطان کره مطالعه ای انجام داده و 2 میلیون نفر بررسی شدن. یافته های این مطالعه نشون داد در آدمایی که در خوردن غذاهای شور زیاده روی می کنن، سرطان معده با گستردگی بیشتری گسترش داره. البته گسترش سرطان معده به دلیل خوردن زیادتر از اندازه مواد غذایی شور در میان ژاپنیا و کره ایا رتبه اول رو داره.

4 – زیاده روی در مصرف شکر سفید و قهوه ای:

یافته های یه تحقیق ایتالیایی نشون داده در آدمایی که زیاد شکر می خورن، احتمال دچار شدن به سرطان پانکراس 78 درصد بیشتره. در این مطالعه محققان سلولای سرطانی پانکراس رو در برابر قند فروکتوز قرار دادن (یه جور قند که در کالاهایی مانند شکلای جور واجور نوشیدنیای شیرین هست) و دیدن رشد سلولای سرطانی و پیشرفت سرطان در مقایسه با سلولایی که در برابر گلوکز قرار گرفتن، در این حالت بیشتر می شه.

5 – مصرف غذاهای کهنه و کپک زده:

بررسیا نشون دادن خوردن مواد غذایی کپک زده هم به دلیل داشتن سم «آفلاتوکسین» می تونه ایجاد کننده بروز سرطان باشه. به خصوص سرطان معده، پس از خوردن مواد غذایی کپک زدی مانند سیب زمینی، بادام زمینی، قارچ و شکلای جور واجور جوونه ها دوری کنین.

6 – زیاده روی در مصرف غذاهای سرخ شده:

یافته های بررسیا نشون دادن مصرف مواد غذایی سرخ شده در دمای بالاتر از 248 درجه فارنهایت، مانند سیب زمینی سرخ شده و چیپس، ترکیب سرطان زایی به نام «آکریلامید» رو وارد بدن می کنه. محققان فهمیدن با مصرف یه بسته چیپس، 500 برابر زیادتر از اندازه مجاز اعلام شده از طرف سازمان جهانی بهداشت، آکریلامید وارد بدن می شه. اداره بهداشت و غذا و داروی آمریکا هم اعلام کرده این ترکیب مهم ترین عامل بروز سرطان تخمدان و رحمه.

7 – زیاده روی در مصرف فرآورده های گوشتی (سوسیس و کالباس):

این اجناس افزودنیایی به نام نیترات و نیتریت دارن که در بدن به نیتروز آمین تبدیل می شه. یافته های بررسیا نشون دادن عادت به خودن این فراوردها، احتمال دچار شدن به سرطان پانکراس رو تا 67 درصد زیاد می کنه. هم اینکه احتمال بروز تومور مغزی در کودک مادرانی که در دوران بارداری از این اجناس استفاده می کردن، به اندازه قابل توجه ای بیشتر هستش.

8 – زیاده روی در مصرف ماهیای پرورشی:

بیشتر ماهیای پرورشی در مقایسه با ماهیای آزاد، دارای دوز بالایی از ترکیبی سرطان زا به نام PCB هستن.

9 – زیاده روی در مصرف گوشتای کباب شده:

وقتی گوشت قرمز رو به مدت طولانی در برابر دمای بالا قرار می دیم و سطح اون می سوزد، ترکیبای سرطان زایی در اون به وجود میاد. بررسیا نشون دادن بخشای قهوه ای تیره یا سوخته گوشت، احتمال دچار شدن به سرطان روده بزرگ رو بالا میبره.

10  زیاده روی در مصرف مواد غذایی تخمیرشده:

مطالعه ای که در کره انجام شد، نشون داد در آدمایی که در خوردن شور معروف شون یعنی «کیمچی» زیاده روی می کنن، 50 درصد احتمال دچار شدن به سرطان معده در مقایسه با آدمایی که این چاشنی رو کمتر می خورن، کمتره.


0 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *