دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  تأثیر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در احیاء دیپلماسی وقدرت نرم پیامبر اعظم(ص)

تکه ای از متن پایان نامه :

 باورها و هویت­های ارزشی که منشاء آن­ها در آرمان­های ناب اسلام محمدی می باشد کمتر مورد توجه و پژوهش قرار گرفته می باشد. بر این اساس یکی از علت های اساسی و ضرورت قابل تعمق در زمینه سیاست خارجی کاربرد ابزارهایی همچون قدرت نرم در پیشبرد اهداف مورد توجه می­باشد که در این پژوهش کوشش بر آن داشته­ایم که اهمیت مباحث ذکر گردیده را نمایان سازیم.

در نظر داشتن تنگناها و امکانات داخلی و تنگناهای بین­المللی و جهانی می­باشد. با در نظر داشتن این تعریف سه عنصر پایه­ای سیاست خارجی شامل ارزش­ها، هدف­ها، ابزارها بایستی مطالعه گردد تا بتوان به تجزیه و تحلیل سیاست خارجی یک کشور پرداخت.

ارزش­ها: عبارتند از انباشتی از باورها، اعتقادات، فرهنگ و آیین هر ملت که در طول تاریخ شکل گرفته­اند و برای هر کشوری ممکن می باشد ارزش­های متفاوتی دارای اهمیت باشد.

هدف­های دولت­ها را نیز می­توان به دو دسته اهداف استراتژیک و اهداف تاکتیکی تقسیم نمود. دولت­ها برای رسیدن به اهداف خود به طراحی دکترین­های سیاست خارجی می­پردازند که در دل هر دکترین می­توان همان سه عنصر اصلی شامل ارزش، هدف، ابزار را مشاهده نمود. مطالعه سیاست خارجی بر اساس آن­چه گفتیم با مطالعه روابط خارجی متفاوت می باشد. روابط خارجی عمدتاً به مرور تاریخ و تحولات روابط میان دولت­ها می­پردازد.

در حالی که در سیاست خارجی به ریشه­های درونی در شکل­گیری سیاست­ها، چرایی دکترین­های اجرایی سیاست­ها و بازتاب سیاست­های خارجی در روابط بین­الملل پرداخته می­گردد. هر کشوری بر اساس جایگاهی که در نظام بین­الملل دارد یا بر اساس ساختار سیاسی حاکم می باشد یا بر اساس قانون اساسی و یا تأثیر نخبگان و افراد و نیز تأثیر محیط اجتماعی ممکن می باشد، سیاست خارجی متفاوتی داشته باشد و به همین دلیل مطالعه سیاست خارجی دولت­ها نیز متفاوت می باشد.

دیپلماسی

دیپلماسی برنامه­ای از فعالیت­ها می باشد که توسط تصمیم­گیران یک کشور در برابر کشورهای دیگر و یا نهادهای بین­المللی انجام شده تا به اهدافی که به نام منابع ملی آن کشور خوانده می­گردد برسند.

به عبارتی دیپلماسی، مدیریت روابط بین دولت­ها و دیگر بازیگران بین­المللی می باشد و یا تعریفی دیگر از دیپلماسی، که دیپلماسی را شکل­دهی و اجرای سیاست خارجی می­دانند.

دیپلماسی عبارت می باشد از اداره روابط بین­المللی از طریق گفت­وگو و مذاکره می­باشد و کاربرد آن صرفاً به نمایندگی­های دیپلماتیک و یا سیاست خارجی اشتباه می باشد و فقط یکی از شیوه­های 

 

 

تأثیر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در احیاء دیپلماسی وقدرت نرم پیامبر اعظم(ص)

تأثیر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در احیاء دیپلماسی وقدرت نرم پیامبر اعظم(ص)

 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه : تأثیر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در احیاء دیپلماسی وقدرت نرم پیامبر اعظم(ص)