دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  تأثیر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در احیاء دیپلماسی وقدرت نرم پیامبر اعظم(ص)

تکه ای از متن پایان نامه :

 

 هدایت گفت­وگو و تنظیم روابط دولت­ها با دیگر بازیگران بین­المللی هستند. در نتیجه دیپلماسی مفهومی جامع­تر از مدیریت روابط بین­الملل، سیاست خارجی، و خدمات دیپلماتیک را شامل می­گردد.

دیپلماسی­های موفق نشان داده­اند که چگونه واحدهای سیاسی به ظاهر ضعیف، از حیث مادی یا معنوی توانسته­اند با همین ابزار خود را از آسیب­های جدی مصون داشته و چونان دولتی مقتدر از در سیاست خارجی، نوع جدیدی از سیاست تعامل با محیط بین­المللی از سوی یک دولت و ابزاری مهم برای موفقیت در سیاست بین­المللی می باشد. یعنی ابزاری مؤثر در تحقق اهداف و مقاصد یک دولت، از طریق ایجاد جذابیت به ویژه فرهنگی می باشد. در اسلام نیز در قرآن و آیات و روایات به قدرت نرم اشاره و مطالعه تاریخی زندگی و عملکرد پیامبر اسلام(ص) حاکی از آن می باشد که آن بزرگوار پرچمدار جنبش نرم در جهان می­باشد هر چند تمام پیامبران فعالیت­ها و اصول اعتقادی و تبلیغی دین خود را برپایة حرکت نرم گذاشته­اند، لیکن پیامبر اسلام(ص) در همة جنبه­های شخصی و عمومی با جنبش نرم که خود آن را پایه­گذاری کرده بود، زندگی و رفتار می­نمود.

بسیاری از صاحب­نظران بر این عقیده می­باشند که با ظهور ادیان به ویژه اسلام و گسترش سریع آن در جهان تأثیر قدرت نرم برجسته گردیده و به یک عامل سرنوشت­ساز تبدیل شده می باشد. زیرا اسلام نه بر اساس قدرت سخت بلکه بر اساس قدرت نرم گسترش یافته می باشد.

روش پژوهش

این پژوهش بر اساس روش توصیفی تحلیلی انجام شده، در این روش به توصیف سیاست خارجی جمهوری اسلامی در قالب (عزت، حکمت، مصلحت) و همچنین دیپلماسی قدرت نرم پیامبر اعظم(ص) پرداخته و به گونه­ای از روش­شناسی تحلیل محتوا نیز بهره برده­ایم. در این پژوهش بر اساس روش کتابخانه­ای و همچنین بهره گیری از ابزارهایی همانند فیش­برداری و بهره­گیری از منابع لاتین و سایت­های اطلاع­رسانی نیز صورت پذیرفته می باشد. از آنجایی که این پژوهش ماهیت کیفی دارد و از مفاهیم انتزاعی و کیفی بهره گیری می­گردد، در نتیجه نمی­توان جامعه آماری مشخصی را در این ارتباط ارائه داد.

 

تأثیر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در احیاء دیپلماسی وقدرت نرم پیامبر اعظم(ص)

تأثیر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در احیاء دیپلماسی وقدرت نرم پیامبر اعظم(ص)

 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه : تأثیر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در احیاء دیپلماسی وقدرت نرم پیامبر اعظم(ص)