دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  تأثیر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در احیاء دیپلماسی وقدرت نرم پیامبر اعظم(ص)

تکه ای از متن پایان نامه :

 

چارچوب نظری و تحلیلی

مقدمه

در تبیین سیاست خارجی کشورها از نظریه­های روابط بین­الملل می­توان بهره برد، به عبارتی نظریه­های روابط بین­الملل مانند چراغ هدایت­گری هستند که سیر کلی سیاست خارجی کشورها را نشان می­دهند. با رواج متدلوژی­های پست پیتوزیستی در علوم اجتماعی و تسری آن به حوزه روابط بین­الملل و همچنین ناتوانی نئورئالیسم از توضیح و تبیین روند تحولات نظام بین­الملل در پایان جنگ سرد و فروپاشی نظام دو قطبی، نظریات مدرن در تبیین سیاست خارجی کشورها با بحران مواجه شده و این مشکل در تبیین سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران دو چندان می­­گردید. یا پیدایش نظریه سازه­انگاری که به لحاظ معرفت شناختی و هستی­شناختی حلقه واسط نظریات خردگرا و پست پیتوزیستی و همچنین به دلیل تاکید این نظریه بر تأثیر هنجارها و هویت و ابعاد غیرمادی منافع ملی دولت­ها و تأکید بر وجود اجتماعی دولت­ها زمینه برای بهره­گیری از این نظریه برای تبیین مناسب­تر از سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران فراهم شده­ می باشد. (فیضی و فرج الهی، 1390: 76)

در این فصل به رهیافت  سازه­ انگاری و تحلیل سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در احیاء دیپلماسی و قدرت نرم پیامبر اکرم(ص) بر اساس این رهیافت و همچنین به تحلیل گفتمانی و مبانی و مفاهیم دیپلماسی و قدرت نرم، پرداخته­ایم.


 

 

 

تأثیر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در احیاء دیپلماسی وقدرت نرم پیامبر اعظم(ص)

تأثیر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در احیاء دیپلماسی وقدرت نرم پیامبر اعظم(ص)

 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه : تأثیر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در احیاء دیپلماسی وقدرت نرم پیامبر اعظم(ص)