دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  تأثیر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در احیاء دیپلماسی وقدرت نرم پیامبر اعظم(ص)

تکه ای از متن پایان نامه :

 

 اجتماعی را ایجاد و حفظ می­کند به طور کلی می­توان محورهای تفکری مکتب سازه­انگاری را به توضیح زیر بیان نمود.

  1. بازیگران و ساختارها در روابط بین­الملل پیوند متقابلی با یکدیگر دارند.
  2. آنارشی به یک جامعه خیالی در روابط بین­المللی تعبیر می­­گردد.
  3. اهمیت ساختارهای هنجاری – ایده­ای و فکری همانند ساختارهای مادی
  4. تأثیر هویت­های اجتماعی در شکل­گیری منافع و رفتار بازیگران
  5. ساخته شدن متقابل کارگزار و ساختار (فلاحی، 1383: 182 )

محور عمده مورد توجه سازه­انگاران تأکید بر تأثیر و جایگاه ساختارهای معنایی، ایده­­ها، هنجارها و ارزش­های بیناذهنی مشترک در تحلیل سیاست بین­الملل می باشد. در حالی­که رئالیست­ها بر ساختارهای مادی و نحوه توزیع قدرت در نظام بین­الملل و مارکسیست­ها بر ساختارهای مادی اقتصادی جهانی سرمایه­داری، به عنوان عوامل تعیین کننده رفتار دولت­ها و کنش­های آن­ها در عرصه سیاست خارجی تأکید می­کنند. در سازه­انگاری اصل بر ساختارهای معنایی و انگاره­ای می باشد که دارای تأثیرات تکوینی می­باشند. از این دیدگاه، آن­چه که ساختارهای اجتماعی بشری را شکل می­دهد. ایده­ها و باورهای مشترک می باشد و نه نیروهای مادی از طریق این باورهای مشترک می باشد که هویت و منافع بازیگران به وجود می­آید. ساختارهای هنجاری انگاره­ای و نظام­های معنایی تعیین می­­کنند که بازیگران چگونه محیط مادی خود را تفسیر می­نمایند. از این منظر، واقعیت­های بین­­الملل توسط آن ساختارهای معرفتی که به دنیای مادی معنا می­دهند، شناخته می­شوند و بازیگران نسبت به موضوع­ها و بازیگران دیگر، بر اساس معنا و مفهومی که آن موضوع­ها بر ایشان دارند اقدام می­کنند و از این رو رفتار با دوست و دشمن متفاوت می باشد. پس معنای مشترک برخاسته از تعامل، در واقع خالق ساختارهایی هستند که رفتارهای بازیگران را سامان می­بخشند. (کرمی، 1383: 162)

مسئله مهم دیگر در هستی­شناسی سازه­انگاری هویت کنش گران می باشد. هویت در ساده­ترین تعریف آن عبارت می باشد از چیستی هر چیز یا به بیانی فلسفی هر آن­چه که چیزی را به آن چه که هست تبدیل می­کند. (مشیرزاده و مسعودی، 1388: 254)

در تعریفی دیگر هویت به معنای فهم­های نسبتاً ثابت و مبتنی بر تأثیر خاص از خود و انتظارات از دیگران می باشد(هادیان: 1382: 921)

 

تأثیر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در احیاء دیپلماسی وقدرت نرم پیامبر اعظم(ص)

تأثیر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در احیاء دیپلماسی وقدرت نرم پیامبر اعظم(ص)

 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه : تأثیر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در احیاء دیپلماسی وقدرت نرم پیامبر اعظم(ص)