دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  تأثیر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در احیاء دیپلماسی وقدرت نرم پیامبر اعظم(ص)

تکه ای از متن پایان نامه :

 

 «ویکو» در قزن هجدهم که به صورت نوعی روش­شناسی قدیمی مورد بهره گیری قرار می­گرفت بر می­گردد. سازه­انگاری از طریق رهیافت سیاست هویت کوشش می­کند چگونگی تأثیر و تأثیر اجتماعات بین­­الاذهانی مانند ناسیونالیسم، قومیت، مذهب، فرهنگ، جنسیت و نژاد در سیاست بین­الملل و سیاست خارجی را توضیح دهد.

از مهم­ترین مولفه اصلی در چارچوب سازه­انگاری که بسیاری از نظریه­پردازان به آن توجه زیادی داشته­اند می­توان به هویت و منافع اشاره نمود، شناخت چگونگی شکل­گیری هویت­ها و منافع و نوع هنجارها و رویه­هایی که باز تولید آنها توأم هستند و قوام بخشی متقابل آن­ها، مهم­ترین اهداف نظری سازه­انگاری می باشد.

اهمیت موضوعات هویتی از قبیل هنجارها، ایده­ها، یادگیری و تشکیل هویت به این علت می باشد که سازه­انگاری تصور می کند، هویت­ها به صورت بالقوه بخشی از رویدادهای قوام بخش کشورها بوده و در نتیجه کنش­های آن­ها را در داخل و خارج بر می­انگیزد. مقصود کردن سیاست هویت به معنای قائل شدن تفاوت میان کشورهای مختلف از طریق اذعان به تأثیر سازنده فرهنگ به مثابه یک نظام معانی بین­الاذهانی و ساختار اجتماعی در شکل­گیری و تکوین هویت و منابع کشورهاست. (Ted. 198: 96)

الکساندرونت، از مبدعین این مکتب به دو اصل در سازه­انگاری اشاره می­کند که عبارتند از:

  • ساختارهای اجتماعی بشری اساساً از ایده­ها و باورهای مشترک شکل می­­گیرد نه با نیروهای مادی.
  • هویت­ها و منافع بازیگرانی که هدفی را دنبال می­کنند از طریق باورهای مشترک بنا می­گردد نه به واسطه ماهیت و سرشت خود.

سازه­انگاری اگرچه به انواع مختلفی تقسیم می­گردد اما همه اشکال آن در سه گزاره و مفروضه هستی شناختی مشترک هستند. ساختارهای هنجاری و ایده­­ها، هنجارها و ارزش­های بین­الاذهانی مشترک تأثیر و تأثیر مهمی در سیاست بین­الملل و سیاست خارجی کشورها ایفا می­کند، ساختار فکری و هنجاری تأثیر تأسیسی و تکوینی در شکل­دهی به هویت و منافع کشورها دارد. ساختارهای فکری – هنجاری و کشورها متقابلاً همدیگر را قوام می­بخشد. هنجارهای تأسیسی بازیگران را به دانش لازم برای نشان دادن واکنش نسبت به حرکت­های یکدیگر به شیوه­ای معنادار مجهز می­کنند. 

 

تأثیر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در احیاء دیپلماسی وقدرت نرم پیامبر اعظم(ص)

تأثیر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در احیاء دیپلماسی وقدرت نرم پیامبر اعظم(ص)

 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه : تأثیر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در احیاء دیپلماسی وقدرت نرم پیامبر اعظم(ص)