گوگل اخیراً ادعاهای خود را در مورد توانایی سایر وب مسترها برای تأثیرگذاری در رتبه بندی شما از طریق سئو منفی به روز کرده است. در حالی که سؤالات مربوط به اثربخشی SEO منفی همچنان وجود دارد ، به نظر نمی رسد که رشد آنچه که احتمالاً قابل تحقیرترین بخش صنعت جستجو است ، کندتر شود.

در تاریخ ۹ ژوئیه ، یکی از دوستان خوب من با مشکلی روبرو شد. او به عنوان یک مدیر وب سایت بسیار ریسک پذیر ، او دائماً به شماره ها ، به ویژه تنوع متن لنگر ، می پیوندد تا مطمئن شود که سایت وی در حد ممکن مجازات است. جدیدترین داده های به روز شده در MozScape SEOmoz ، تغییر گسترده ای را به سمت لنگر متن بر بهینه سازی برای چندین اصطلاح اصلی نشان داد. برای شناسایی مقصر فقط چند دقیقه طول کشید.

مشکلی

تشخیص خسارت

اولین قدم برای یافتن چگونگی عمق خسارت ، یافتن اطلاعات مربوط به لینک بود. ما تمام لینک های موجود در SEOmoz ، MajesticSEO و Arefs را بارگیری کردیم تا مطمئن شویم که ما هر پریز را پوشش داده ایم. خوب به نظر نمی رسید در یک کلمه کلیدی اصلی ، تعداد دامنه های پیوند دهنده منحصر به فرد با متن دقیق لنگر ۲۰x در عرض دو روز افزایش یافت. در زیر مثالی از یکی از پست های اسپم آورده شده است.

اسپم

   

 • یکنوع بازی شبیه لوتو خورشید
 •  

 • OnlineBingo.co.uk
 •  

 • بیمه مسئولیت عمومی
 •  

 • مقطر
 •  

 • کدام یک از بینگو
 •  

 • لابربوک بینگو

صبر کن ، چی؟ آیا شما فقط آنچه خوانده ام را خوانده اید؟ مضطرب ، شرکت محترم سئو کلاه سفید ، در کنار چندین سایت بینگو و یک وب سایت با مسئولیت بیمه مورد حمله قرار گرفت. این خیلی جالب بود که تسلیم شد در آن زمان ، من می دانستم که روز من تیر خورده است.

ردپاها ، ردپاها ، ردپاها

بگذارید جلوتر بروم و این را بیرون بیاورم – اگر شما به دنبال انجام SEO منفی هستید و یک پزشک معمولی SEO کلاه سیاه نیستید ، می خواهید گرفتار شوید. با عرض پوزش ، اما شما فقط به اندازه کافی فکر نکرده اید که آهنگ های خود را پوشش دهد. آنچه در زیر می آید نمونه ای کامل از آن است.

بعد از مشاهده چندین Backlink اسپم XRumer ، بیشتر کتابهای مهمان قدیمی .cgi و تابلوهای اعلانات ، من تعداد کمی از پیوندهای sitewide را که از وبلاگهای بی کیفیت رها می شوند ، مشاهده کردم. اولین غریزه من این بود که اینها از سایتهای هک شده بودند.

Backlink

به دلایلی ، مردم هنوز فکر می کنند که ثبت نام خصوصی برای پوشش همه آهنگ های شما کافی است. مطمئناً ، در ثبت نام دامنه جدید و ایجاد ثبت خصوصی در هنگام دستیابی به دامنه به شما کمک می کند ، اما اگر در هر نقطه از تاریخچه خود داده های ثبت دامنه دقیق داشته باشید ، می توانیم به آن دسترسی پیدا کنیم. هرکسی میتواند. با استفاده از تاریخچه ثبت نام DomainTools ، ما توانستیم آدرس ایمیل اصلی ثبت کننده را به آدرس info@——-.com پیگیری کنیم

یک یادداشت سریع در مورد خروجی

همانطور که تاکنون در این پست تاکنون تردید نکرده اید ، من قصد ندارم از نقاط قائم مقام خارج شوم. ما انگیزه را می دانیم و عامل محتمل را می شناسیم ، اما من نمی توانم ثابت کنم که شرکت مادر از اقدامات اطلاع داشته باشد ، و حتی اینکه سئو های مسئول حساب های خود از اقدامات انجام شده از طرف آنها آگاه بوده اند. من به خودم اجازه نخواهم داد مسئولیت سقوط شرکتی را داشته باشم که ممکن است صرفاً نادان باشد نه بدخواه ، و مطمئناً خودم را در برابر حملات دروغین پرچم باز نخواهم کرد. به گفته این ، مقصر احتمالی اعضای این جامعه هستند ، و من معتقدم اگر در راه خود ادامه دهند ، ضرر زیادی دارند. من نمی توانم همه شما را از اتصال نقاط جلوگیری کنید ، اما من خودم این عکس را نقاشی نمی کنم.

بنابراین ، به بررسی بازگردید.

اکنون که دامنه داشتیم ، موضع قدرتمندی داشتیم که بتوانیم تحقیقات خود را فتح کنیم. ما به سرعت دامنه را به یک حساب توییتر و یک حساب توییتر به یک شرکت ساخت لینک خارج از هند تبدیل کردیم. گذشته از Distilled ، یک وب سایت به ظاهر تصادفی از مسئولیت مشاغل در این حمله قرار گرفت. ما توانستیم مشخص کنیم که این احتمال وجود دارداین سایت متعلق به سایتی است که مستقیماً با این سایت بیمه مسئولیت مشاغل رقابت می کند. اما ما گیر افتادیم ، تا اینکه دوست خوبم از بین رفت و تجزیه و تحلیل سریعی از لیست دنباله عامل در توییتر انجام داد.

   

 1. یک حمله منفی SEO از ۲۰ مه تا ۲۲ مه ۲۰۱۲ بر علیه چندین سایت یکنوع بازی شبیه لوتو ، تقطیر و یک سایت بیمه مسئولیت تجارت آغاز شد.
 2.  

 3. احتمالاً این حمله توسط فردی از هندوستان که صاحب یک شرکت ساختمان سازی است ایجاد شده است.
 4. هندوستان

   

 5. ما می دانیم که کسی که تاکنون این حمله را انجام داده است ، دسترسی مستقیم به وب سایت های متعلق به این فرد از هند داشته است.
 6.  

 7. این فرد ارتباط مستقیمی با مدیر عامل و مدیر بازاریابی وب برای یک شرکت وب سایت بینگو دارد.
 8.  

 9. مدیر بازاریابی وب ارتباط مستقیمی را در سایت های رسانه های اجتماعی با فردی که احتمالاً مسئولیت این حمله را بر عهده دارد ، برقرار کرده است.
 10.  

 11. مدیر بازاریابی وب با کنجکاوی به علامت به روز شده Google در مورد سئو منفی پاسخ داد.

چه چیزی را نمی دانیم؟

   

 1. ما به طور خاص نمی دانیم که مدیر عامل یا مدیر بازاریابی وب درخواست کرده اند این اقدامات انجام شود.
 2.  

 3. ما به طور مشخص نمی دانیم که فردی که صاحب شرکت ساختمان سازی است مستقیماً مسئولیت آن را بر عهده داشته است.
 4.  

 5. چرا آنها Distill را در کارزار هدف قرار دادند؟ آیا آنها تصور می کردند که Distill یک سئو رکورد برای یکی از رقبای خود بود؟

عواقب بعدی

اگر قربانی SEO منفی هستید ، مراحلی وجود دارد که به سادگی باید آنها را برچسب بزنید تا از آسیب احتمالی سایت شما جلوگیری شود.

   

 1. یک لیست کامل از پیوندهایی را که به سایت شما نشان می دهند از Open Site Explorer بارگیری کنید.
 2.  

 3. پیوندهای موجود در این لیست را که ناشی از حمله منفی سئو است را علامت گذاری کنید.
 4.  

 5. این موارد را به عنوان یک درخواست تجدیدنظر قبلی یا از طریق کانال بازخورد در گوگل Webmaster Tools ارسال کنید.
 6.  

 7. بلافاصله از ابزار Disavow Tools Webmaster Bing Webmaster استفاده کنید.
 8.  

 9. سرانجام ، در صورت لزوم ، هر جا ممکن است لینک های بد را حذف کنید. ابزارهای مختلفی برای کمک به این امر وجود دارد ، از جمله ابزارهای حذف ‘Em’ ، rMoov ، یا ویرایش ریچارد باکستر ویرانته.

خبر خوب

حداقل در حال حاضر ، به نظر می رسد که حمله منفی SEO به اندازه توانایی آنها در پوشش دادن آن مؤثر بوده است. فعلاً به نظر می رسد که هیچ یک از سایت ها به طور چشمگیری تحت تأثیر این کمپین قرار نگرفته اند. با این حال ، با به روزرسانی های جدید در مورد پنگوئن ، هیچ خبری نیست. بهترین شرط برای هر SEO این است که در بالای لینک های پشتیبان خود بمانید ، از نزدیک تماشا کنید تا مطمئن شوید هیچ چیز نامناسبی باعث ورود به پروفایل شما نمی شود.

یادداشت ویرایشگر

بعد از نوشتن نویسنده این پست ، گوگل راهی برای بارگیری آخرین لینک های شما در گوگل Webmaster Tools اعلام کرد که می تواند در این شرایط بسیار مفید باشد.