دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  تأثیر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در احیاء دیپلماسی وقدرت نرم پیامبر اعظم(ص)

تکه ای از متن پایان نامه :

 اساسی،  برنامه­های انتخاباتی و حزبی، مناظرات پارلمانی و داده­های مبتنی بر تحقیقات پیمایشی متجلی می­شوند. (دهقانی فیروزآبادی، 1388: 49)

سیاست مبتنی بر هنجار انتظارات بالقوه متعددی در مورد رفتار مناسب جمهوری اسلامی در یک وضعیت خاص هست. پس کشور از بین چندین انتظار بالقوه موجود طبق انتظارات رفتار می­کند که از هنجارهایی نشأت می­گیرد که از قدرت بیشتری برخوردار می باشد یعنی در درجه اول تنها هنجارهایی که به اندازه کافی قوی باشند بر سیاست خارجی ایران تأثیر می­گذارند.

قدرت هنجار به دو عامل بستگی دارد: میزان مشارکت یعنی درجه­ای که هنجار در نظام اجتماعی داخلی و خارجی به طور گسترده­ای بین بازیگران سیاسی مشترک می باشد. به «میزان صراحت و وضوح» یا میزانی که هنجار رفتار مجاز و غیرمجاز را به طور دقیق تعریف و تعیین می­کند. (ازغندی، 1383: 28)

مدل سیاست خارجی مبتنی بر سازه­انگاری هنجارهای بین­الاذهانی مشترک در دو سطح داخلی و بین­المللی هویت ملی ایران را شکل داده و تأثیر ملی خاصی را ایجاب می­کند. این تأثیر­ها به نوبه خود منافع ملی خاصی را تعیین می­کند که سیاست خارجی جمهوری اسلامی را هدایت کرده و به رفتار آن شکل می­دهند. پس با به کارگیری این مدل، می­توان چگونگی تأثیرگذاری ساختارهای فکری و عقیدتی غیرمادی مانند ایدئولوژی و جهان­بینی، بر سیاست خارجی جمهوری اسلامی را مطالعه نمود. در تحلیل سیاست خارجی بر تأثیر هنجارهای درونی شده بین­المللی یا فراملی مشترک میان دولت­ها که در درون جامعه بین­المللی شکل می­گیرد تأکید می­گردد. می­توانیم تأثیر هنجارهای داخلی را که از سطح اجتماعی نشأت می­گیرد و درونی می­گردد مورد توجه قرار ­دهیم. (هادیان، 1383: 936)

 

 

تأثیر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در احیاء دیپلماسی وقدرت نرم پیامبر اعظم(ص)

تأثیر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در احیاء دیپلماسی وقدرت نرم پیامبر اعظم(ص)

 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه : تأثیر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در احیاء دیپلماسی وقدرت نرم پیامبر اعظم(ص)